Šrámy na duši

POVÍDKA MOMENTÁLNĚ POZASTAVENA!!

    V povídce Šrámy na duši se setkáváme se sedmnáctiletou Lucií Šťastnou, při jejímž vytváření jsem se nechala inspirovat mladou herečkou a zpěvačkou Miley Cyrus (mimo jiné jsem její velkou obdivovatelkou) Lucie má s Miley společný pouze vzhled. Její životní příběh je úplně jiný...

    Život jí připraví jednu z největších zkoušek jejího života: Musí se odstěhovat z milovaného Brna, opustit všechny kamarády a také svého kluka Matěje. Stěhuje se k tátovi, jeho manželce, nevlastní sestře Kristýně a bratrovi Honzovi. Její jedinou spřízněnou duší je její německý ovčák Rasty. V Bostovicích (dle jejích slov největší díře světa) se začíná pomalu vzpamatovávat ze ztráty, která ji postihla (jaká neprozradím ;) a s pomocí Kristýny se začlení do místní party. Seznámí se s Kubou a společně s celou partou odjíždí na čundr... Najednou je jí krásně! Sblíží se s Kubou a vypadá to, že všechno bude zase OK. Jak se ale říká, nic netrvá věčně, a život ji opět hodí pod nohy klacek... Jestli se postaví i po tomhle pádu, to si musíte přečíst :P
    Zajímavosti o postavách:
    Kristýna, nebo spíše její nynější podoba, byla vytvořena na popud mé tehdejší nejlepší kamarádky M.B. Mermomoci chtěla být v mojí povídce :)
    U Kuby jsem se inspirovala klukem z intru, do kterého jsem byla celý prvák zamilovaná. :) Potom to přešlo, ale Kuba zůstal. 
    Také hodně kluků z Bostovické party jako Šimi, Kazi, Radim, Yeti nebo Lucčín bývalý Matěj mají původ ve skutečných osobách.

 

Hlavní postavy

    Lucie Šťastná 

    Kristýna Šťastná

    Honza Šťastný

    Klára

    Kuba

    Jája a Pája

    Matěj

    Bostovická parta: Šimi, Kazi, Radim, Yeti, Radek, Peťo, Filip

Komentáře

=) =)

Lucka | 07.01.2012

Ahoj, tvoje dílka jsem četla na PP a strašně se mi líbili =) strašně krásně umíš psát a hlavně zaujmout člověka =) Jen jsem se chtěla zeptat jestli budeš ještě dokončovat "Šrámy na duši" ?? Pořád čekám na pokračování a pořád nic =D Tak přeju hodně štěstí při psaní dalších povídek a všeho možného =)

Re: =) =)

Iwein | 22.01.2012

Ahoj Lucko,
děkuji za chválu, ta vždycky potěší ;) Já tě ale naopak asi moc nepotěším :-/ V blízké budoucnosti nemám v plánu v povídce Šrámy na duši pokračovat... Neznamená to však, že ji vyhodím do koše ;) jde jen o to, že nyní mám předsevzetí dokončit knihu Ethiliener, abych ji mohla nabídnout vydavatelstvím a doufat, že se ujme ;) Kdo ví, třeba se Šrámů na duši dočkáš v knižní podobě :P

Iwein

Re: Re: =) =)

Lucka | 11.02.2012

Tak já ti přeju hlavně hodně štěstí s knihou Ethiliener =) Píšeš nádherně tak snad to ocení i vydavatelství =) =) No dobře, kdo si počká,ten se dočká, viď =D

...

Klára | 08.06.2011

Ještě dvě věci. Moc se mi líbí způsob, jakým dokážeš popsat pocity člověka, kterému zemře někdo hodně blízký. V mých povídkách, které píšu do šuplíku se toto téma několikrát objevilo, sama s tím mám zkušenost a doufám, že ty ne. Pokud ne, pak se dokážeš podle mého velmi vcítit do situace, pocitů, jiných lidí a podobně. Mám taky jednu výtku nebo spíš osobní nelibost. Hodně autorek chce mít krásné hrdinky. Myslím, že ta tvoje je taková příliš ideální. Je příliš vtipná, příliš pohotová, dokonale krásná a nadaná. Je to až takové nereálné (i když takové dívky asi existují). Nechala bych jí však slabé místo, a to ještě jiné než smrt její mámy a přechod do nové rodiny. Třeba malá prsa nebo křivý nos, případně stydlivost. Byla by pak taková lidštější a čtenářce bližší. Když jsem byla mladší, četla jsem také hodně L. Lanczovou a mám ji ráda dodnes. I u ní byly všechny hrdinky nesmírně vtipné ale nejvíce mě bavily ty, které právě měly slabé místo (třeba jizvu na tváři i když to už je extrém-na tom byl vlastně postaven skoro celý příběh)..jinak za mě naprostá paráda a třeba by se mnou s tou dokonalostí nikdo další nesouhlasil. Je to jen můj osobní pocit. Třeba se holky chtěj vtělit do krásné hrdinky, já mám radši hezké, sympatické, chytré dívky, ale s vadou:-). Krásný den přeju a piš piš piš!

...

Klára | 08.06.2011

Nevím, kam ti to mám napsat. Dočetla jsem se tady, že je ti sedmnáct. Znám tě z pištepovídky. Respektive tvoje povídky. Mně je 24, psaní mě vždycky bavilo a docela mi i šlo, ale píšeš mnohem lépe než já v tvém věku a vlastně i než teď. Jsi šikulka!

Re: ...

Iwein | 01.12.2011

Děkuju moc :) Jj je mi 17 a PP pořád chodím. Jinak děkuju moc ;) K té dokonalé hrdince... Taky jsem hodně četla Lanczovou, a vlastně pořád čtu a hrdinky s chybami mají něco do sebe, ale Lucka je spíš něco jako můj sen :) Přesně taková, jaká bych chtěla být ale nikdy nebudu.. :)
Smrt blízkého jsem zatím (klep, klep, klep) na vlastní kůži nezažila. Ale mívám hodně živé sny, ve kterých se téma smrt vyskytuje.. A právě ty pocity ze snů potom popisuju :)

Přidat nový příspěvek